school and education

Επικοινωνία:

Νέα - Ανακοινώσεις

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΤΟΠΙΚΗ ΒΙΒΒΛΙΟΘΗΚΗ «Κουνδουρειος»

Μια εβδομάδα γεμάτη δράσεις ξεκίνησε την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου!
? Μια εβδομάδα αφιερωμένη στον κόσμο των βιβλίων!
? Δίπλα μας η υπέροχη Γιώτα Αλεξάνδρου μια εξαιρετική συγγραφέας παιδικής λογοτεχνίας που κατάφερε να μεταφέρει τους μικρούς μαθητές και μαθήτριες μας στον μαγικό κόσμο των βιβλίων.
? Ομάδα μαθητών μας επισκέφτηκε την τοπική βιβλιοθήκη «Κουνδουρειος», όπου ξεναγήθηκε στο χώρο και έμαθε τα απαραίτητα για τον κόσμο της βιβλιοθήκης. Η κυρία Εργινα Καναβάκη με αγάπη και υπομονή μαζί με τις υπαλλήλους της βιβλιοθήκης μας έδειξαν όσα χρειάζεται να γνωρίζουμε ως μικροί βιβλιοφάγοι!
?‍? Έπειτα η μοναδική Γιώτα μας γνώρισε τη Φένια, την υπέροχη «Φένια, την αγαπημένη των ήχων» και με παρέα τις κούκλες της και τα υπόλοιπα μαγικά της, μας έδειξε έναν κόσμο διαφορετικό, τον κόσμο των ατόμων με αναπηρία όρασης. Έτσι επιστρατεύσαμε όλες μας τις αισθήσεις… και επιστρέψαμε στο σχολείο για να μοιραστούμε όσα μάθαμε και να συνεχίσουμε τις δράσεις φιλαναγνωσίας!

Επικοινωνία: